program do pit - darmowy

Ty też możesz pomóc

- Ty też możesz wpłynąć na godne życie ludzi cierpiących na ciężką i przewlekłą chorobę!!!
Przekaż 1%


Podziękowania

      Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom i darczyńcom dzięki którym możemy prowadzić i rozwijać działalność w służbie ludziom potrzebującym naszego wsparcia i opieki.
Więcej...

Inwestycje

Aby móc skutecznie prowadzić naszą działalność w roku 2008 rozpoczeliśmy rozbudowę siedziby hospicjum. W naszej galeri zobaczyć możecie etapy naszej budowy i wyłaniający się z tego rozgardiaszu obraz nowego hospicjum.
Więcej...


Kontakt
an image
Polskie Towarzystwo
Opieki Paliatywnej
we Włocławku

ul.Wolność 44
87-800 Włocławek
e-mail: Nasz mail

Tel.54 412 22 71
Fax:54 412 22 71

Aktualności

Jeździecki Dzień Dziecka

       W tegoroczny Dzień Dziecka już po raz drugi zaprosiliśmy naszych podopiecznych do Klubu Jeździeckiego "Michelin" we Włocławku. Blisko sześćdziesięcioro dzieci osieroconych i podopiecznych Hospicjum Domowego z Włocławka otrzymało zaproszenia na "Spacer po stadninie". W programie imprezy zorganizowanej 2 czerwca 2012 roku znalazło się wiele atrakcji. Na początku wszystkie dzieci zwiedzały stadninę. Dzieci odwiedziły ujeżdżalnię, stajnię i obiekty sportowe. Na wszystkich chętnych podopiecznych czekały także indywidualne przejażdżki (oprowadzki) na koniu oraz wycieczka powozem konnym po terenach leśnych. Podczas odpoczynku na świeżym powietrzu na wszystkie dzieci czekały kiełbaski z grilla i słodki deser. Tradycyjne nie zabrakło miejsca na wręczenie prezentów przygotowanych przez Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział we Włocławku. Serdecznie dziękujemy pracownikom Klubu Jeździeckiego "Michelin" za pomoc w zorganizowaniu Dnia Dziecka i zapewnienie naszym podopiecznym wielu atrakcji. Dziękujemy także Firmie BOMILLA za przekazanie słodyczy, które stanowiły słodki dodatek do przygotowanych prezentów.

Mikołajki 2011

       W pierwszą sobotę grudnia (3.12.11r.) do siedziby Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddziału we Włocławku zawitał Święty Mikołaj. Niecierpliwe oczekiwanie na gościa z północy, którego wypatrywały wszystkie zgromadzone dzieci, umilał przyjaciel Hospicjum - włocławski iluzjonista - FOKUS. Wszyscy zgromadzeni bawili się wyśmienicie, a sala "pękała w szwach". Gdy w Sali Kameralnej siedziby Hospicjum Domowego we Włocławku zjawił się Św. Mikołaj wyrazów radości było co niemiara. Ponad pięćdziesięcioro przybyłych dzieci otrzymało wymarzone prezenty (m.in. zabawki, lalki, gry, piłki, kosmetyki, odtwarzacze mp4), słodycze i soczyste jabłka. Przy wręczaniu prezentów nieoceniona okazała się pomoc wolontariuszek akcyjnych: p. Ireny, Justyny, Igi i Kariny. Dziękujemy przybyłym dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom za przybycie, Mikołajowi za przybycie i prezenty, Czarodziejowi FOKUSOWI za występ oraz Wolontariuszkom za pomoc. Dziękujemy Firmie BOMILLA za przekazanie słodyczy oraz Firmie SADCO za smaczne jabłka dla dzieci.

Spotkanie dla wolontariuszy i podsumowanie VIII Kampanii "Hospicjum to też Życie"

       Wydarzeniem finalizującym tegoroczną akcję "Hospicjum to też Życie" we Włocławku było spotkanie integracyjne dla wolontariuszy Hospicjum Domowego we Włocławku.
Na spotkanie, które odbyło sie 2 grudnia 2011r. o godz. 17, zaprosiliśmy wieloletnich wolontariuszy oraz osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wolontariatem hospicyjnym. Na spotkaniu obecni byli także:
           Dyrektor ZOD                - dr Zbigniew Kaczmarek
           Psycholog                     - p. Grażyna Koślińska
           Koordynator wolontariatu - Karolina Czyżewska

      Podczas rozmowy wolontariusze wymieniali się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami oraz ewentualnymi obawami związanymi działalnością wolontariacką na rzecz hospicjum. Tegoroczną VIII Kampanię "Hospicjum to też Życie" przeprowadzoną we Włocławku możemy uznać za udaną. Zauważyliśmy znaczący wzrost zainteresowania wolontariatem hospicyjnym w naszym mieście, wzrosła liczba osób pytających się o wolontariat i chcących w ten sposób angażować się w działania naszego hospicjum.

Dzień Otwarty w siedzibie Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej we Włocławku

      Dnia 15 listopada 2011r. do naszej siedziby zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców Włocławka i okolic. Dzięki obecności przedstawicieli mediów - RADIA HIT i największego włocławskiego portalu internetowego www.q4.pl mogliśmy promować działalność wolontariuszy hospicyjnych oraz zachęcać osoby dojrzałe ( 50+) do zaangażowania się w wolontariat na szerszą skalę. Podczas zorganizowanej konferencji prasowej koordynatorka wolontariatu opowiadała m.in. o rodzajach wolontariatu hospicyjnego, formach pomocy, predyspozycjach potencjalnych wolontariuszy, czy korzyściach płynących z wolontariatu 50+ dla hospicjum i wolontariusza. O swoich doświadczeniach opowiadała także nasza wolontariuszka - p. Maria Jaśkiewicz pomagająca nam już od blisko 4 lat.


Wykład dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku

      Jednym z założeń VIII Kampanii "Hospicjum to też Życie" była aktywizacja i zainteresowanie wolontariatem hospicyjnym osób w wieku 50+ oraz nawiązanie współpracy z organizacjami zrzeszającymi aktywne osoby w tym wieku. Zorganizowany przez nas wykład miał być wydarzeniem przybliżającym nas do realizacji tych celów. Spotkanie dla studentów UTW odbyło się 10 listopada 2011r. w Auli Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włocławku i uczestniczyło w nim ok. 30 osób. Przybyłych gości przywitał dr Zbigniew Kaczmarek, który przeprowadził wykład, pt. " Hospicjum Domowe a Wolontariat". Wydarzeniem tym zapoczątkowaliśmy współpracę między UTW, a naszym Stowarzyszeniem. W ramach naszych przyszłych wspólnych działań planowane jest uruchomienie uczelnianego Koła Wolontariatu Hospicyjnego. Wykład w zdecydowany sposób przyczynił się do zainteresowania sie wolontariatem osób doświadczonych życiowo i zawodowo.


Poprzednia strona...                                      Następna strona...

an image

Złoty Sponsor
an image
Srebrny Sponsor

an image
Inni Sponsorzy
an image

an image
an image
an image

an image
an image
an image
an image
an image
an image
an image
an image
an image
Przyjaciele
an image